facebook youtube

Копия afisha2Йшов 1944-ий. Рік, який мав стати щасливим роком звільнення кримчан з оків безжалісної війни. Натомість... нові смерті, терор і страх.

Депортація кримських татар розпочалась на світанку 18 травня і закінчилась о 16:00 20 травня - на збори давалось від кількох хвилин до півгодини, після чого людей вантажівками відвозили на залізничні станції, звідки ешелонами під конвоєм відправляли до місць заслання. Тих, хто не міг йти, розстрілювали на місці. Під час транспортування тримали впроголодь, а померлих ховали вздовж залізничних колій або просто скидали з вагонів.

За офіційними даними за два з половиною дні було виселено 183 155 осіб, з яких у дорозі померло 191. Так, радянська влада намагалася знищити цілий народ.

Через 60 років історія повторюється... Анексувавши Крим, московська влада продовжує чинити терор і насилля.

Чий Крим? Якою має бути державна стратегія по його поверненню? Що кожен з нас може для цього зробити? Відповіді на ці запитання ви почуєте 19 травня, завітавши до аудиторії №349 Головного навчального корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка! Початок о 16.20. На вас чекають виступи відомих спікерів і показ фільму Ігоря Піддубного "Крым. Курорт строго режима", який проллє світло на багатостолітню історію півострова.

Вшануймо разом пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу.