facebook youtube

Про те, як депутати стають корупціонерами, хто відмазує парламентарів від в'язниці, яка причина того, що український народ обирає одних лише ... і хто в силах зламати систему – Леонід Кравчук у першому випуску авторської програми Дмитра Костюка "ІСТОРІЯ СЬОГОДНІ".

СТАТТЯ Кравчук

Дмитро Костюк:

- Ігор Мосійчук, Сергій Мельничук, Сергій Клюєв, Олександр Онищенко, Олесь Довгий, Бореслав Розенблат, Максим Поляков, Михайло Добкін ... - це список тих народних депутатів, з яких зняли недоторканість протягом останніх років. Обширний список. Чому жодного з депутатів так і не притягнули до відповідальності?

Леонід Кравчук:

- Депутатська недоторканість є в багатьох країнах. Але це недоторканість при виконанні службових обов'язків. Тому і в Україні потрібно визначити об'єм, характер, статус і масштаби недоторканості з точки зору повноважень і потреб. Чому з них зняли недоторканість? Тому що вони порушили якісь кримінальні речі. Той же Розенблат. Він заліз в якусь бурштинову історію.

Чому його не притягують до відповідальності? Тому що ті люди, які його писали в список, а його писали, і зараз захищають його особисті інтереси. Аби ці люди, які його привели в список «Блоку Петра Порошенка», сказали, що цей чоловік порушив те і те і він має стати перед кримінальною відповідальністю. Депутатська недоторканість з нього знята. Тепер все питання залежить чи від прокуратури, чи МВС, чи ще якоїсь організації. Цього не робиться.

Тому що в нас половина законів, які приймаються, не виконується. І виконуватися не збираються ніким. Вони декларуються, але не виконуються. Тому вам відповідь на це така. Коли держава недосконала, коли держава позбавлена або на межі відповідальності, честі і гідності, тоді ви можете мати будь-яку неприємність. Королева Єлизавета І коли стала перед народом, вона сказала: «Я маю честь і гідність короля». Може хтось із президентів і колишніх, і теперішніх сказати таку фразу, знаючи, що в нього в Верховній Раді партнери по бізнесу. У нього в Верховній Раді друзі по інституту чи по школі. Принципи закінчуються там, де перестають діяти норми закону і норми людської гідності.

Дмитро Костюк:

- Як депутати стають корупціонерами? Зацікавлені особи знаходять депутата через друзів його друзів? Приходять до нього з кейсами чи як?

Леонід Кравчук:

- Знаходять депутата. Ви знаєте, це про депутатів, про кожного, все розбігається дуже швидко, «як дурня по селу». Через півроку всі ті, хто хоче або придбати землю, або придбати «свєчной заводік», вибачте на слові, як в «12 стільцях», або ще щось, він знає, до кого можна звернутись. Хто готовий його «лобіювати», як каже Розенблат, а по суті взяти хабар за вирішення цього питання. І тому знають їх, як облуплених. Кожного. І тому не випадково прийшло в рваних трусах, вибачте на слові, а сидить в палаці, навколо нього дуже дорогі речі, собаки бігають і таке інше. Звідки? З зарплати? Тому знаєте, знущатись над людьми... мало того, що воно наповнює інтелектуальний простір, інформаційний простір брудом, брехнею, злодійськими якимись словами, брутальними словами, тюремними. Мало того, що наповнює цей простір. Воно ще знущається над людьми. Тому що воно сидить в розкоші вже і доводить, що ця розкіш йому передбачена. Ким і де хай скаже. Не скаже.

Відомий англійський регент-лорд Кромвель, він чотири роки чи п'ять років здається виконував роль короля, не будучи королем. Це був 1635 рік. Він прийшов у парламент і сказав: «ви давно не маєте права тут сидіти. Тому що ви за миску «похльобки», за золото, за гроші готові продати і продаєте все, що тільки можливо. Ідіть звідси геть, якщо ви не хочете вмерти. Богом прошу вас, ідіть геть».

Те, що він сказав тоді, якщо взяти і прикласти його до багатьох парламентів пострадянських, то можна так само сказати. В тому числі і до окремих і не дуже малої кількості депутатів Верховної Ради України. Але хто це може сказати?

Дмитро Костюк:

- Хто має моральне право.

Леонід Кравчук:

– Ото ж. Я до чого все веду. Що треба час. Ми хочемо зробити дуже швидко. Потрібен особливий статус впровадження демократії в пострадянських країнах. Ні суспільство, ні влада, яка породжена або вийшла з цього суспільства, політична еліта рабська, вона не готова сприйняти так демократію і так за неї боротися і так стояти, тому що й сама, як кажуть, має, вибачте на слові, «рило в пушку». Тому треба говорити не загалом потребами, які є в нас. А реаліями, які має Україна. Сьогодні такі реалії. Треба проти них боротись. Тому я вас підтримую, тому що ви боретеся. Але чи буде в Вас успіх? Я хотів би, щоб ви мали успіх.

Ми бачимо суспільство не готове, обирають за гречку. Обирають за 50 гривень. А потім питають: «Леоніде Макаровичу, як це так»? Я кажу: «ви за кого голосували»? Прямо запитую. «Та мабуть не за тих». Ото ж кажу. Зараз вам дають можливість, - обирайте. А ви не хочете обирати. Молодь не йде на вибори. 40-35% молодих людей голосують. Інші – сплять. А кажуть, що хочуть мати нову Україну. Для себе, не для мене. Я вже не зможу жити в цій Україні, часу не буде. Чому вони не хочуть іти і обирати тих, кого треба? А дозволяють обирати іншим? А пенсіонери «гусаком» на вибори, бабусі, дідусі. Чому?

Дмитро Костюк:

- Треба нести відповідальність потім за свій вибір.

Леонід Кравчук:

- Ото ж то. Мені говорили, коли я був у Верховній Раді: «чому ви не провели люстрацію»? А я кажу: «ви знаєте, скільки було у Верховній Раді в залі комуністів»? 370 із 450. І тільки 80 були не комуністи. А для того, щоб прийняти простий закон треба 226 голосів. Міг я прийти до комуністів і сказати: «люструйте самих себе»?

Боротися треба. Тільки боротися професійно, спираючись строго на закон, на порядок. Якщо не в Україні, то в світі. І сказати оце законно, а оце незаконно.

Повне інтерв'ю з Леонідом Кравчуком на відео:

Ті, хто ТВОРИТЬ історію, і ті, хто її ПИШЕ в авторській програмі Дмитра Костюка "ІСТОРІЯ СЬОГОДНІ"