facebook youtube

Громадська Організація "Неподільна Україна" отримала відповідь від Міністерства Оборони України на запит щодо відновлення роботи Новоград-Волинського військового госпіталю.

Про це повідомляє Голова ГО "Неподільна Україна" Дмитро Костюк у фейсбуці.

IMG 20190411 163717

IMG 20190411 163645

Дмитро Костюк зазначає, зокрема, що:

Цього разу у відповіді Міноборони немає заперечень (які раніше отримували організації ветеранів міста на свої запити) про те, що "за браком коштів" роботу госпіталю не відновлюють або, що "немає такої необхідності" (хоча натяк на це таки дали). Взагалі, про відновлення роботи госпіталю у відповіді на запит саме з цього приводу нічого по суті!

З позитиву:

- ми отримали відповідь за підписом самого Міністра оборони Полторака (а не від замів і замів замів, як неодноразово було раніше);
- згідно з відповіддю, "командуванням Сухопутних військ ЗСУ розпочато роботу зі створення ПОЛІКЛІНІКИ з денним стаціонаром як координуючого органу для реалізації медзабезпечення в гарнізоні";
- з позитивом все.

З негативу:
- поліклініка: Яку "роботу розпочато"? Можливо, хтось в курсі, напишіть будь ласка в коментарях. Вже 5-й рік пішов, з 2015-го! обіцяють і "розпочинають" як не відновлення роботи госпіталю, то якоїсь заміни йому. Результатів не видно!
- Відповідь видається мені черговою відпискою! На двох аркушах по черзі розписали:
+ довідку з історії розформування госпіталю;
+ радісну інформацію про Житомирський військовий госпіталь (аж на 200 ліжко-місць!), який розташований на відстані (далі певне мали на увазі ЛИШЕ) 90 км від Новограда та "в повній мірі виконує" завдання медзабезпечення військових частин Н.-В. гарнізону.
Хай би краще до відповіді прикріпили фото цього приміщення, що розвалюється, і в додатках - відгуки військовослужбовців, які не можуть черги вистояти, щоб туди потрапити, і інвалідів АТО, які без ніг змушені їздити в громадському транспорті "лише" за 90 км, щоб отримувати гарантовану їм законом допомогу за місцем проживання/місцем служби в той час, як в Новограді ПРОСТОЮЄ ВЕЛИЧЕЗНИЙ ГОСПІТАЛЬ, і вони не розуміють, чому він не працює!
+ далі у відповіді розповіли про те, що, відповідно до закону, військовослужбовцям гарантована безкоштовна медицина;
+ про те, що в Україні функціонує 30 потужних регіональних госпіталів для ветеранів війни, які дозволяють надати медичну допомогу близько 150 тис. осіб, а цього, по логіці відповіді, предостатньо!
Хай би краще спробували вичекати по три місяці, щоб потрапити таки до Бердичівського госпіталю для ветеранів! От після цього вже й відписували, що все в достатку!
+ в Новограді дислокуються військові частини, які приведено до стандартів НАТО, тому вони здатні надати екстрену та первинну меддопомогу військовослужбовцям;
+ дано статистику по кількості військовослужбовців міста і довідку про первинну меддопомогу:
+ про можливість відновлення роботи госпіталю - 0.

На думку Міністра оборони, він потрібен у гарнізонному місті, чи ні? Чому госпіталь, який успішно функціонував майже 70 років, до 2013-го, на який є приміщення і величезна територія в чудовому місці посеред лісу біля річки, ЧОМУ ВІН ДОСІ ЗАКРИТИЙ? 912 лише інвалідів АТО лише з Новоград-Волинського району - вони гарно забезпечені медичною допомогою? Можливо, Міністр оборони знає краще за них? Принаймні, він мав би знати і міг би відповісти: кому належить земля під госпіталем? Чи земля, як і будівля, випадково, не приватизовані? Що або хто на заваді відкриттю шпиталю!? (чи якщо ніхто і ніщо, то чому ні?) Або, якщо у Міністерстві оборони не бачать необхідності, хай скажуть: а скільки ще наших військових мають повернутися з фронту інвалідами, щоб таку необхідність побачили!??? До 2013 року і війни не було, але цю необхідність тоді чомусь бачили!!! При чому бюджет оборонки був тоді в 7 разів! меншим, ніж сьогодні! А все через те, що Новоград-Волинський - це військове місто, також тут проживають ветерани Афганської війни, Другої світової, військові гарнізону були одними з перших, хто гасив пожежу у Чорнобилі!!! А Вам, вибачте, що, лінь п'яту точку підняти, приїхати в місто і побачити, що насправді "робиться", і які потреби є, Степан Полторак?

Дякую народному депутату Сергій Лещенко, який відгукнувся на моє прохання та вніс відповідний депутатський запит! (Далеко не всі народні депутати готові допомогти, тим паче, тихо, без хвалебних відгуків про самого себе... і навіть не для свого округу). На попереднє моє звернення, від ГО "Неподільна Україна", відповідь так і не прийшла ні від Міноборони, ні він Адміністрації Президента, ні від прем'єра.

Що ж, ми маємо підтримку організацій ветеранів Новограда та міської ради в питанні відновлення роботи госпіталю, маємо тисячі військових, які потребують шпиталю і маємо правду на нашій стороні, а отже, далі буде і госпіталю бути!